Klubová historie

2006 - první nesmělé začátky byly provázeny nestandardním režimem hry a seznamováním se s pravidly. Jednalo se o jakousi mutaci amerického fotbalu s prvky flag fotbalu. Jak to celé vypadalo se lze podívat kliknutím na tento odkaz.

2007 až 2009 - do povinné výbavy hráčů začaly pronikat ramenní chrániče a klub dokonce dokázal odehrát i svůj první neoficiální zápas v Mostě jednoznačnou výhrou 74:0. V roce 2008 se již začalo s nákupem výstrojí a do konce roku 2009 klub odehrál dohromady tři turnaje, přičemž ten nejúspěšnější byl hned ten první v Trutnově, kde jsme brali výhru! Více o této akci si lze přečíst kliknutím na odkaz

2010 - šumperská sportovní veřejnost začíná naplno vnímat klub amerického fotbalu s názvem DIETOS. Díky zvýšenému zájmu podpořeného úspěchy na předchozích turnajích se začíná rozrůstat členská základna a můžeme se přihlásit do nově vzniknuvší soutěže sedmičkového fotbalu. Ještě předtím jsme se stali právoplatnými členy České asociace amerického fotbalu a vstoupili do Tělovýchovné jednoty Šumperk. V sezóně jsme nečekaně dostali možnost hrát finále, když náš soupeř Havířov nasadil nedovoleně jednoho z hráčů a my se tak postavili lídrovi ligy Pardubicím Stallions. Ti prokázali zkušenost a přehled, když jsme prohráli vysoko 6:61. I tak se ale doposud jedná o největší úspěch klubu.

2011 - sezóna v níž nebylo daleko k další finálové účasti, ale bohužel jsme nezvládli klíčová utkání a museli se spokojit s bilancí 2 výher a 4 proher. 

2012 - ročník jako na houpačce, kdy namísto očekávaného útoku na stupínek nejvyšší čelil klub krizi díky odlivu podstatné části hráčů. Nakonec se hrstka nejvěrnějších rozhodla, že by byla velká škoda, aby Šumperk zmizel z fotbalové mapy a klub po dohodě s Českou asociací odehrál sedmičkovou ligu v rámci řízených přátelských utkání, což znamenalo, že naše výsledky se nezapočítávaly do konečné tabulky. Odehrána byla polovina z původně plánovaných utkání – zbytek musel být zrušen, ať již pro nedostatek hráčů schopných k nastoupení či finanční situaci. Navzdory tomu přišly i radostné chvíle, když jsme dokázali dvakrát porazit nováčka soutěže Ústí nad Labem Blades a v jednom zápase jsme na domácí půdě podlehli Znojmu Knights 0:12.

2013 - přelomová sezóna nejen pro klub, ale také pro celou sedmičkovou soutěž, které se tento rok zúčastnilo rekordních 15 týmů napříč celou ČR. Po odehrání základní části skupiny Východ jsme skončili na 2.místě a v play-off jsme tak dostali výhodu domácího hřiště, kdy před nejvyšší návštěvou 160 diváků jsme porazili obhájce titulu a našeho tradičního rivala České Budějovice Hellboys! Ovšem v semifinále se nám postavil do cesty budoucí vítěz Pilsen Patriots a tým Šumperka zdecimován zraněními podlehl jednozačně 0:56. V konečném zúčtování jsme tak obsadili 4.místo.

2014 až 2015 - v těchto dvou ročnících Dietos výrazněji nezářili a jejich bilance byla 2-4 resp. 3-3. 

2016 - Šumperk končí mimo postupové pozice do finále a na třetím místě s bilancí 3-3 si připisuje i nelichotivou statistiku, kdy ani v jednom zápase na Tyršově stadinou nedokázal před domácím publikem zvítězit.