Bitva o play-off klepe na dveře.

14.06.2018 22:34

Souboj o play – off! Jinak nejde sobotní utkání mezi domácími Dietos a hosty Prague Black Panthers nazvat.

Rezerva pražského týmu je jedním z největších aspirantů na celkové prvenství ve 3. lize. A tato fotbalová organizace patří k tomu nejlepšímu, co v České republice lze nalézt. Kvalitní trenérský ansámbl a hráči v prvním týmu, od kterých se mohou jejich následovníci učit, dělá z tohoto celku velmi nebezpečného soupeře, kterému budou muset šumperští borci čelit. Dá se očekávat pořádná fuška pro tým vedený hrajícím trenérem Janem Kolaříkem, který ale nedostane možnost nastoupit a bude tak muset poslední utkání základní části svého družstva protrpět z jiného místa, než fotbalového trávníku. V samotném závěru sezóny bude toto utkání pro Šumperkzatěžkávací zkouškou, ale vidina play – off je samozřejmě lákavá. Ambice Dietos může do jisté míry výrazně srážet absence na důležitých postech. Zvláště pak na postu rozehrávače (quarterback), kterou právě zastává trenér Kolařík. Ovšem jestli něco zdobí v tomto ročníku hru Dietos, tak je to defenzíva, která předvádí velmi kvalitní výkon a bude to jeden z důležitých faktorů sobotního utkání, pokud chtějí domácí živit naději na účast ve vyřazovacích bojích. Ještě více bude důležité, aby je také následovali jejich spoluhráči v útoku, kteří v minulém utkání v Trutnově těžko hledali optimální rytmus hry.

Oproti tomu PBP 2, jak je zkráceně označován pražský soupeř je na opačném protipólu, když ve skupině Jih okupuje druhou příčku za vedoucí Příbramí. Nutno ale podotknout, že druzí jsou pouze o rozdíl skóre, takže případným vítězstvím v Šumperku by výrazně nakročili k potřebnému postupu. Opřít se mohou o výkony svého quarterbacka Jiřího Chvaliny, který je jistotou na tomto postu v týmu pražských Black Panthers. A nutno podotknout, že většina touchdownů PBP 2 padla právě ze vzduchu. Pokud si ještě k tomuto týmu přiřadíme poznámku, že dokázali porazit i jediného zahraničního účastníka v českých soutěží polskou Wroclaw, tak před Dietos stojí nesmírně zdatný protivník.

Šumperk a Prague Black Panthers spojují jisté fotbalové příběhy, které jsou známy jen těm skalnějším fanouškům. V dresu černo – bílých se v případě potřeby objevuje dlouholetý reprezentant Martin Šindler, který ještě v dobách svého působení v Příbrami byl jedním z prvních, kdo navázal se šumperským klubem bližší spolupráci a podal pomocnou ruku. Někteří dnes již z bývalých či ještě nynějších hráčů pak v dresu tohoto středočeského klubu dostali ochutnat, jak že se vlastně hraje americký fotbal a dělali v něm své první kroky.  V blízké minulosti pak také odchovance šumperského klubu Miroslav Bartoš získal s týmem z Prahy dva české tituly v nejvyšší soutěži, a odpíchnul se tak díky tomu k zahraničnímu angažmá v Německu.

Za zajímavost také určitě stojí, jak si oba celky vedou u širší veřejnosti v rámci tipovačky PICK´EM – prozatím 78 % tipujících věří v úspěch pražského klubu. Bude tak tedy na domácích Dietos, aby se pokusili skolit obra a byli v tomto duelu tím pomyslným fotbalovým Davidem. Pokud si nechcete nechat ujít tento důležitý a určitě zajímavý duel, tak si udělejte čas v sobotu 16. června od 15:00 hod. na hlavním hřišti Tyršova stadionu.

Autor: mik