ČLAF B 2011 1.kolo

15.02.2012 11:34

Šumperk Dietos - Příbram Bobcats 30:42

Výborné počasí a krásný fotbal se servírovaly v sobotu 23.4. na Tyršově stadionu. Zde se utkaly týmy Šumperku a Příbrami v prvním kole ligy amerického fotbalu skupiny B. Utkání začalo pro domácí výborně, když hostující tým pokazil vlastní rozehrávku a míč skončil až ve vlastní end zóně a Šumperk tím získal 2 body a ujal se vedení. Útok Příbrami působil zpočátku nesehraně,ale těsně ke konci první čtvrtiny 2x rychle skóroval a otočil tak skóre na svou stranu. Ve druhé čtvrtině se opět nepovedla rozehrávka hostujícímu týmu a opět daroval 2 body pro Šumperk. V této čtvrtině přidala 2 body i Příbram, když složila domácího quarterbacka v jeho end zóně. V poločase se šlo do šaten za stavu 4:16. V úvodu druhého poločasu Příbram zvýšila svoje vedení, ale poté odvedla skvělou práci domácí obrana, když složila Příbramského hráče v end zóně a připsala další 2 body ke svému skóre. Než skončila 3.čtvrtina přidala Příbram další touchdown, na který ale dokázal Šumperský útok odpovědět svým prvním touchdownem v zápase, který po přihrávce J.Kolaříka dal L.Niče, ta samá dvojice si zopakovala i potvrzení za 2 body. Jako čtvrtiny předtím, tak i v té poslední otevřela skóre Příbram, když touchdownem zvýšila na 14:36. Snížení skóre se povedlo obraně, když zachytila přihrávku hostujícího quarterbacka a tu až do end zóny donesl J.Dus, následné potvrzení za 2 body proměnil J.Kolařík. Příbram ještě jednou dokázala zvýšit vedení, když oplatila Šumperku stejnou mincí a zachytila přihrávku J.Kolaříka a přes půl hřiště ji vrátila až do end zóny. Snížení skóre na 12 bodů obstaral nováček v Šumperském týmu O.Švub, který zachytil přihrávku J.Kolaříka. Další nováček P.Mangl pak obstaral potvrzení za 2 body. Bohužel už Šumperk neměl více času na snížení a tak utkání skončilo 30:42. Účast přes 200 diváků a jejich potlesk po utkání, tak byl Šumperským odměnou za jejich výkon!

Trenér Jan Kolařík k utkání: ,, Díky zranění hráčů z obrany a jejich neúčasti v zápase, sem se rozhodl změnit systém obrany a to se v zápase ukázalo jako podařený tah. Obrana po celý zápas podávala výborný týmový výkon a držela nás v zápase. Bohužel asi 2 touchdowny byli po chybách, kterých se musíme snažit příště vyvarovat. Útok byl jako den a noc. V první půli katastrofální výkon, zato ve druhé půli ožil i díky touchdownu L.Ničeho, který nám vlil krev do žil a najednou jsme věděli že můžeme další přidat. Absolutně nám nefungovaly bloky a tím pádem i  běhová hra, od které jsme ve druhé půli opustili a hráli vše pouze passem, z toho pramenil i větší počet chybných přihrávek, ale na soupeře tento styl platil. Myslím si, že hrát o 5 minut déle možná bysme i vyhráli, protože ke konci utkání působil soupeř odevzdaným dojmem, zato náš tým byl plný energie a odhodlání. I tak je ale na čem do dalšího zápasu stavět. Kdybych měl vyzdvihnout výkon jednotlivců, tak se utkání povedlo M.Bockovi který obranu podržel a vyzdvihnul bych i F.Kamence s M.Bartošem, v útoku šlo o týmový výkon. Chtěl bych poděkovat  všem fanouškům a divákům za jejich podporu a účast a těšíme se že se na dalším domácím zápase uvidíme,,!