Jsou známy termíny utkání pro sezónu 2018

05.03.2018 20:39

Vše se již zdálo hotové, ale když příbramský tým Bobcats požádal na vlastní žádost o přeřazení do 3.ligy, tak tím nadělal vrásky na čele zástupcům České asociace amerického fotbalu a notně zamíchal jízdním řádem pro letošní sezónu v soutěži v níž nastoupí i Dietos.

,,Asociace tedy rozhodla, že týmy budou rozděleny do tří skupin po třech účastnících dle regionální příslušnosti a navíc každý z týmů odehraje v průběhu základní části dvě utkání s některým z týmů z ostatních dvou skupin,‘‘ přidává doplňující informace tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík. Šumperk tímto krokem přišel o prestižní utkání s polským celkem z Wroclavi, ale na druhou stranu se nevyhne dalšímu atraktivnímu soupeři. ,,Je to tak! Los nám přisoudil rezervu pražských Black Panthers, tudíž lze říci, že o duel s polskou špičkou jsme přišli, ale místo toho nás bude v domácím prostředí čekat duel se špičkou českou. Navíc nás ještě čeká utkání s Trutnovem se kterým se dobře známe, ale vůbec poprvé se poměříme v jedenáctkové verzi fotbalu,‘‘ přidává Kolařík. V dalších utkáních základní části pak narazí stylem doma-venku na své protivníky ve skupině Východ, kterými jsou Třinec Sharks a Zlín Golems. Cesta do play-off vede prostřednictvím vítězství ve skupině popřípadě je možné postoupit i jako nejlepší tým ze druhého místa ve skupině. Poté následují semifinálové boje a finále.

A s čím vstupuje Šumperk do nadcházejících utkání a další sezóny v jedenáctkové společnosti? ,,Pokud bych se měl vyjádřit k soupeřům, tak v podstatě Zlín s Třincem nám zůstávají a nic se nemění na tom, co jsem prohlásil již minule, že neočekáváme absolutně nic jednoduchého. S Trutnovem to bude zajímavé srovnání po letech a pražský klub je pomyslná třešnička na dortu pro naše věrné fanoušky. Black Panthers se připravují s těmi nejlepšími a to se poté projevuje na dosažených výsledcích. Vloni jejich rezerva suverénně kráčela čtvrtou ligou, ale díky pravidlu o nemožnosti postupu rezerv do finále museli nakonec přepustit místo Teplicím. Pro letošek je toto pravidlo vyjmuto, takže osobně je řadím k favoritům ligy,‘‘ vyznal se ze svého názoru. Ale co šance celku zpod Jesenických hor? ,,Když bychom zopakovali loňskou kladnou bilanci 4-2, tak bychom mohli mluvit o spokojenosti a určitě play-off je velkým lákadlem, ale já bych hrozně nerad něco predikoval, jelikož se rozhodne až v samotné sezóně. Na konci základní části poznáme, na co nám to bude stačit. O čem jsem ale přesvědčen je to, že v základní části nepotkáme lehkého soupeře a rozhodovat budou maličkosti. Je zapotřebí být co nejlépe připraven a předvést maximum možného,‘‘ zakončil svoji úvahu Kolařík.  

Všechna domácí utkání Šumperka mají výkop v 15:00 hod. a uskuteční se na hlavním hřišti Tyršova stadionu. Poprvé se Dietos představí v sobotu 28.dubna 2018.

Autor: mik