Kapitola druhá: Třinec Sharks

26.05.2016 18:34

Po debaklu z minulého víkendu stojí před Dietos další, a možná ještě těžší překážka v podobě lídra čtvrté ligy Třince Sharks. Hráči budou muset hodně rychle zapomenout na nepovedené utkání proti Vysočině, protože soupeř, který na ně bude v pozdním odpoledni čekat, je na rozjeté vlně a nebude chtít být zastaven ani na Tyršově stadionu, kde si v případě vítězství bude moci zajistit definitivu účasti ve finálovém souboji tzv. IRON BOWL II.

Sharks v každém ve svých čtyřech zápasů dokázali nasázet soupeři více, jak padesát bodů a přitom zatím inkasovali pouze jedinkrát, a to hned v prvním zápase v Teplicích. Od té doby jakoby zakleli svoji endzónu a udělali z ní nedobytnou tvrz. To je statistika, která je více než úctihodná. Šumperk se v minulém utkání potýkal s nefungující útočnou fází, která vypadala více než špatně. Na kolena sráželi Dietos i zbytečné fauly a nedisciplinovanost některých z domácích borců. Pokud na tomto tým nezapracuje či nezlepší v utkání s vedoucím týmem tabulky, tak může na dobrý výsledek zapomenout. Obrana se jevila kompaktně a až na okénka vyplývající z velmi riskantní hry jeden na jednoho nepůsobila špatným dojmem a bude se rozhodně mít od čeho odrazit. Kouč Kolařík a s ním i celý tým stojí před nelehkou situací, ale není potřeba paniky, protože již dávno nejsou v pozici favorita a více méně se od nich mnohé nečeká. Což plně dokazuje i tipovací soutěž na stránkách České asociace amerického fotbalu, kde fanoušci v tvrdé většině věří týmu ze Slezska. V jejich situaci to nemusí být vůbec špatné, protože mohou hrát zcela uvolněně překvapit nejen sami sebe, ale také své věrné fanoušky a publikum.

To ovšem neznamená, že by se Dietos chystali zápas pouze jen tak odehrát, to v žádném případě! Po samotném utkání s Gladiators minulou neděli šlo z hráčů poznat zklamání a nespokojenost s jejich předvedeným výkonem, a rádi by se proti jednomu z velkých favoritů tzv. rehabilitovali. Jedná se o pozitivním impuls směřující z domácí kabiny, ale bude pouze na hráčích samotných, jako moc nechají na hřišti promlouvat za sebe fotbalové výkony či zůstane pouze u přání a slov.

Nic to ale nemění na tom, že v 16:30 hod. na kdy je stanoven oficiální výkop utkání bude co sledovat. Pro fanoušky je opět připraven tradiční poločasový program, prodej klubových předmětů, a pokud vše dobře dopadne, tak i bohaté občerstvení. Vyplatí se tedy přijít podpořit domácí Šumperk Dietos (2-1) v boji proti Třinci Sharks (4-0) a společně se porvat vítězství!!

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos