O cestě Gladiators za lepšími výsledky...

28.05.2014 18:00

Michal Fiala se rozpovídal o tom, jak Vysočina pro příští sezónu hodlá být v zápasech daleko vyrovnanějším protivníkem, o jeho velké chloubě v podobě flagového týmu, vzniku názvu klubu a mnoha dalších věcech. Rozhodně nečekejte unáhlená velkohubá prohlášení, ale rozumný pohled na věc optikou hrajícího trenéra a výrazné postavy tohoto mladého, ale nadějného týmu z kraje, který proslul slavným hokejovým klubem, a v němž si americký fotbal svoji cestu na výsluní teprve hledá.

1.) Jsi trenérem a zároveň hráčem – jak se cítíš v roli, kdy sedíš tzv. na dvou židlích?

,,V některých chvílích je to vážně složité hlavně v tom, že chyby mého útoku zjistím až po shlédnutí videa. Soustředit se při zápase na hru a zároveň koordinovat útok z pozice centra nejde. Proto mám dalšího hráče, který zabývá koordinací útoku, ale je také aktivní hráč, ale jako QB má lepší přehled. Nicméně na zmatcích útoku je stále vidět nesehranost kterou už doufám v příštím roce odstraníme.“

2.) Jste začínajícím týmem, tudíž procházíte obdobím, kdy sbíráte zkušenosti a neobejde se to i bez vysokých porážek. Necítíš v týmu ztrátu motivace nebo něco podobného?

,,Ano hrajeme teprve druhým rokem, ale pro tuto sezonu mám více jak polovinu hráčů co hrají prvně. Náš kádr se přes zimní sezonu rozrostl na cca 35 aktivních hráčů a je konečně možné pracovat na útoku a obraně zvlášť. Loni nás bylo pouze 16 a všichni musely znát jak útok, tak obranu abychom byly vůbec schopni odehrát sezonu. Vysoké porážky sice mrzejí a neobejdou se bez negativních emocí po zápase, ale celý tým drží spolu a právě neúspěchy jsou to, co nás motivuje do další práce. A doufám, že se to snažení již brzy zúročí nějakým vyrovnanějším zápasem. “

3.) Přeci jen sis ale v pozápasovém hodnocení postesknul nad přístupem hráčů, kdy nedokázali po celý zápas dodržet stanovené pokyny a taktiku. Myslíš, že je to právě tou nezkušeností?

,,Jsou to vesměs až na pár výjimek mladí kluci, kteří nedokáží držet nervy na uzdě a soustředit se na hru. Při větším tlaku se přestávají držet rad koordinátorů a jejich drobné chyby se v našem krásném sportu nepromíjejí. Doufám, že s přibývajícími zápasy se jejich roztěkanost odstraní. “

4.) Co je možná pro fanoušky, kteří Vás tak úplně neznají zajímavé, že vybočujete z takových těch zajetých kolejí, kdy se každý tým odkazuje na místo svého původu resp. město, ale vy reprezentujete ve svém názvu celý region. Jak k tomu došlo?

,,Musím přiznat, že na prvopočátku tohoto názvu byl Michal Rosíval. Při první návštěvě chtěl znát naše jméno a v té době jsme se jmenovali Chotěboř Gladiators, ale toto město nemělo zájem nás nijak finančně ani zázemím podporovat a tak jsme tenkrát měli přejít pod Ždírec nad Doubravou a to se panu Rosívalovi zdálo moc dlouhé a tak poradil, že jako první a jediný tým na Vysočině bychom se mohli jmenovat Vysočina. A protože ze spolupráce se Ždírcem nad Doubravou sešlo kvůli "kopané" , rozhodli jsme se, že to není špatný nápad a náš klub pojmenovali Vysočina Gladiators. “

5.) Zaznamenal jsem, že disponujete flagovým týmem. Jak jste s touto aktivitou daleko a jak to u vás v tomto směru vypadá?

,,Tak to je taková moje velká chlouba. Máme již 7 měsíců dětský flagový klub působící pod Vysočina Gladiators a čítá 30 členů. Již máme za sebou odehraný jeden přátelský zápas s Prague Lions Cadets s kterými úzce spolupracujeme. A 1.6.2014 se chystáme do Prahy poduhé. Naše děti jsou úžasné a hlavně se chtějí učit a dávají tomu vše, co je třeba což u některých seniorských hráčů postrádám. Jejich trénování je pro mě velký relax a zábava. 

                                    

6.) Kde vidíš GLADIATORS za další dva roky?

,,Na to je velice těžké odpovědět, protože je nejprve třeba ustálit základní kádr minimálně 25 hráčů, což se nám snad do příští sezony povede. A potom bude možné teprve na tuto otázku odpovědět. Byl bych samozřejmě moc rád, kdyby se nám ještě letos podařilo zahrát vyrovnané utkání, ale protože jsem realista tak tomu moc nevěřím. Ale příští sezonu už nebudeme tak lehkým soustem. “

Díky moc za rozhovor Michal

Autor: MK