Odveta s Golems již o víkendu.

10.05.2018 20:03

Po téměř měsíci si soupeři ze skupiny Východ 3. ligy zopakují svůj duel, ale dojde pouze k výměně pořadatelství. Tím, kdo protentokrát bude v roli hostitele, jsou šumperští Dietos, kteří přivítají na svém domovském stánku na Tyršově stadionu hosty ze Zlína. Domácí si budou chtít zopakovat vítězství z prvního utkání na hřišti Golems, kdy svého soka porazili v poměru 25:15. Hostům se úvod sezóny nevydařil, když si prozatím připsali dvě prohry. Zvláště pak jejich vysoká prohra v Třinci (0:58) jim zcela určitě na pohodě nepřidala, ale na druhou stranu, ani Šumperk se nedokázal s jedním z favoritů celé ligy vypořádat, a utrpěl porážku. Každopádně nedělní utkání nabídne dle všeho zajímavou podívanou, protože doposud všechny vzájemná utkání těchto dvou soupeřů přinesly vyrovnané souboje. To stejně se dá očekávat i v nedělním odpoledni, kdy Dietos budou chtít dosáhnout na druhé vítězství v sezóně, a naopak Golems na to své první. 

Šumperk se bude muset vyvarovat zbytečných penalizací, kterých dokázal vyprodukovat velmi mnoho v minulém utkání. Svěřenci hrajícího trenéra Jana Kolaříka se určitě budou chtít opřít o fungující obranu, která v dosavadním průběhu ročníku působí kompaktním dojmem. Pokud se podaří udržet si proti zlínským vysokou produkci v útoku, tak kvalita by měla stát na straně Dietos. Nicméně Golems dokazují, že jakmile vycítí šanci, dokáží být nepříjemný soupeřem a řádně zamíchat s vývojem utkání. Do karet by jim opět mohla hrát výhoda v podobě vyššího početního stavu v řadách jeho kádru, protože to je pro letošní sezónu naopak u Šumperka jeden z nejpalčivějších problémů. Je potřeba ovšem zmínit, že se Dietos s tímto nedostatkem dokáží zdatně popasovat, ale právě ve Zlíně byla situace v průběhu utkání zvláště kritická.

Univerzitní tým Golems se zcela určitě bude snažit otupit útočnou snahu domácích a eliminovat jejich pasovou hru, která je pro šumperský tým typická. Přeci jen dva ze čtyř touchdownů v jejich minulém klání padly právě z této varianty hry. Už jednou Zlín dokázal loupit na šumperské půdě a jistě by si rád tuto činnost zopakoval právě v letošním ročníku. Případná výhra na půdě Dietos by je mohla vrátit zpět do hry o play-off, a stejně tak i Šumperk potřebuje vyhrát, aby mohl dále spřádat případné plány na vyřazovací boje. Je tedy nadmíru jasné, že v nedělním odpoledni se bude hrát o mnohé.

Návštěvníci utkání se mohou těšit na tradiční standard, tak jak jsou zvyklí a jejich hlasitá podpora bude pro Dietos velice vítaná. V neděli od 15:00 hod. na Tyršově stadionu.

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos