Po náročném boji domácí Brno porazilo Šumperk 36:28

27.04.2014 17:42

V nedělním odpoledni se DIETOS střetli v Brně s domácími Pitbulls. V mnohém byl letošní zápas stejný jako vloni a nebylo to jen místem jeho konání. Šumperk šel do vedení po necelých 50 vteřinách pasovou akcí, která měla délku uctihodných 60yardů a do endzóny ji donesl hostující běhač Matěj Hrdina. Domácím netrvalo dlouho a zásluhou 65 yardů!! dlouhého touchdownu svého strůjce hry quaterbacka Heneše šli do vedení 8:6, jelikož se jim na rozdíl od Šumperku podařilo potvrdit svůj touchdown dvoubodovým kopem. Vedení hostům vrátil druhý z běhačů., který opět odehrál výborné utkání a nebyl to nikdo jiný než Michal Bock. Dietos v tu chvíli vedli 14:8 a už spřádali plány, jak vstoupí do druhé čtvrtiny s vedením v zádech. Ovšem zle se přepočítali, jelikož v čase 00:00 stihnul uzavřít účet první čtvrtiny Havlík povedeným 4 yardovým během. Druhá čtvrtina byla o něco bodově klidnější, ale stále velmi vyrovnaná – Dietos ji vyhráli 8:6 a oba týmy se v ní blýskli pasovými touchdowny. Nejprve šli do vedení domácí díky Jakubu Čudovskému, aby minutu před koncem stihl šumperský widereceiver a hrající asistent trenéra Lubomír Niče přidat další šestibodový zápis na stranu Dietos. Když pak potvrdil kopem Hofschneider, šla do šatny ve veselejší náladě hostující družina při stavu 22:20. Třetí dějství započalo jako přes kopírák to druhé a opět se vedení ujmuli domácí, když quaterback Pitbulů Jaromír Heneš svým 7 yardovým během překonal hostující obranu. Tentokrát se Brnu podařilo prosadit se v potvrzení kopem. Ještě dokonce třetí čtvrtiny stihl skórovat svůj druhý touchdown v zápase Bock. Byl to jeho letošní čtvrtý touchdown a Michal ukázal, že na začátku sezóny si drží velice solidní formu a úspěšnost. Bohužel hostujícímu souboru se nepodařilo dvoubodové potvrzení a stav byl před závěrečnou čtvrtinou vyrovnaný 28:28. V poslední desetiminutovce si Šumperk žádný bodový zápis nepřipsal a vlastně i díky tomu nakonec prohrál, jelikož Brno bylo plodnější a svůj fotbalový hattrick dovršil velmi dobře hrající quaterback Heneš, který během dlouhým 16 yardů donesl do endzóny za velké radosti asi stovky domácích diváků v náručí míč a hlavně vítězství Pitbulls v poměru 36:28. Nejenže Dietos si odvezli z Brna prohru, ale ještě navíc došlo ke zranění hostujícího hráče Denise Weinlicha, který bohužel ,,díky,, zlomenině lýtkové kosti má v letošním roce již po sezóně. Šumperku nyní patří v tabulce skupiny Východ čtvrté místo a 18. května je čeká další výjezd k venkovnímu utkání  a to do Přerova, kde se utkají v malém derby s Mammoths.

Adam Dvořáček (trenér Brno Pitbulls): ,,Tak jako loni i tento rok byl zápas se Šumperkem velmi vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo vyhraje. Na zápas jsme se důkladně připravovali, protože se přeci jen jedná o semifinalistu loňské ligy a za loňskou prohru jsme měli co oplácet. Divácky byl, dle mého, tento „odvetný“ zápas zajímavější, i když ukázal na některé problémy v naší obraně, které se nám podařilo odstranit až v druhé půli. Ale právě v defenzívě nám chyběli klíčoví hráči a jsem proto rád, že i „profesně“ mladší se neztratili a nakonec ukázali, že umí bojovat. Náš útok dokázal prodat vše, co jsme trénovali celou přípravu a až na pár drobných chyb zahrála to, co jsme chtěli.“

Jan Kolařík (trenér Šumperk Dietos): ,,Výsledek utkání mě neskutečně mrzí, protože soupeř hrál až na výjimky jednu akci stále dokola, a i když jsem tým na předzápasovém tréninku na tuto akci připravoval a trénovali jsme ji jak bránit, a dokonce ještě 5 minut před zápasem si toto připomínáme, tak hned z první této akce soupeř skóroval 60yardový touchdown. Nečekal jsem, jak moc nám v obraně může chybět D. Mangl, ale jeho nepřítomnost byla až moc znát – hráči, kteří nastoupili místo něj nedokázali svou šanci využít. Tento zápas byl přesně opak toho prvního, kde obrana hrála skvěle a útok se trápil - tady útok šlapal, fungovala velice dobře běhová hra, kde se dělili o akce všichni 3 běhači a na pasovou hru neuměl soupeř hlavně v prvním poločase vůbec reagovat. Celkově jsem za útok spokojen - skŕovali jsme 4 touchdowny, ale také je pravda, že jsme mohli a měli dát více. Možná klíčovým momentem byl konec první půle, kdy jsme měli míč a mohli navýšit vedení o 10 bodů, a to si troufám tvrdit, bychom už udrželi. Celkově je možná dobře, že se prohrálo, tak jak se prohrálo, protože je rozdíl prohrát a prohrát. Je smutné, že nás zkušený tým je schopný prohrát díky jedné akci soupeře. Můžu jen doufat, že to přiměje celý tým začít pracovat tak jako loni, že i tréninková morálka půjde nahoru, protože jen ta tvrdá práce na trénincích nás dostala loni tam, kde jsme byli. Snad nás i tato prohra probere a někteří hráči spadnou z výšky na zem, protože to místy vypadá, že se nemůže nic stát a jsou hvězdy! Za 2 týdny nás čeká další zápas a je potřeba k němu přistoupit jinak, protože sami jsme si touto prohrou zkomplikovali cestu k vysněnému finále či play-off! “

Lubomír Niče (asistent trenéra Šumperk Dietos): ,,Do zápasu jsme po loňské výhře nad Pitbulls nastupovali s odhodláním výhru zopakovat. Náš útok v první půlce bez větších problémů posouval balon, výsledkem toho byly 3 touchdowny a vedení v poločase 22:20. V druhé půlce jsme ale přidali pouze jeden touchdown, a bohužel jsme zaznamenali jednu ztrátu balonu. V obraně nám to od začátku zápasu skřípalo, a i když Brno hrálo stále dokola pár stejných útočných akcí, nedařilo se nám jejich útoky zastavovat. Třicet šest bodů soupeře je hodně a v následujicích týdnech budeme muset na zjištěných nedostatcích výrazně zapracovat, abychom se z příštího zápasu vraceli s vítězstvím.“