Po nezdaru v Trutnově vyzvou DIETOS favorita.

26.04.2024 08:09

Po debaklu v Trutnově stojí před domácím celkem možná nejsilnější soupeř aktuálního ročníku třetí ligy a adept na celkové vítězství. V domácím prostředí Tyršova stadionu přivítají 27. dubna od 15.00 hod. doposud vedoucí celek Zlín Golems.

Zlínští zatím bez větších obtíží procházejí nástrahami letošní sezóny, když dokázali oba své soupeře porazit (Nymburk, Karlovy Vary) a dělají si zálusk na celkové vítězství po základní části společně s následným úspěchem v play-off. Po neúspěšných finále v roce 2021 a 2022 by již rádi do třetice dosáhli na vytouženou trofej v podobě vítězství v Bronze Bowlu. Stejně jako v minulých ročnících vsadili hosté na taktiku, kdy na postu quarterbacka angažují hrajícího trenéra s prvoligovou či reprezentační zkušeností. Letos se této role ujmul David Ospalý, který je historicky velmi úzce spjat s brněnským fotbalem.  Zda bude právě on trefou do černého ukáže čas, ale zatím to vypadá, že by tomu tak mohlo být. A další úspěšný díl do mozaiky budou chtít hosté přidat také v sobotu.

To v táboře Dietos panují opačné starosti, které přidávají vrásky na čele  nejednomu z příznivců. Přeci jen úzká soupiska a k tomu nepříznivý výsledek z prvního venkovního výjezdu trošku zamíchal s plány domácích. Ti by o víkendu potřebovali výhru jako sůl, aby jejich zápasová bilance byla opět pozitivní. Poslední střetnutí obou celků na Tyršově stadionu je staré dva roky a po výsledku 12:3 odjížděli spokojenější hosté. Nazrál tedy ten správný čas na odvetu a překvapí Šumperk velkého favorita?

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos