Přípravy na sezónu v plném proudu a týmové soustředění před námi!

25.03.2015 17:51

Klub amerického fotbalu TJ Šumperk Dietos v letošním roce nastoupí do pozměněného formátu soutěže a to hlavně z hlediska počtu hráčů na hřišti. Až doposud byly fanoušci šumperského klubu zvyklý navštěvovat utkání tzv. sedmičkového fotbalu, ale to je již od letoška věc minulá. Česká asociace amerického fotbalu se rozhodla pro změnu, jelikož původní formát sedmičkového fotbalu byl takovou menší světovou raritou českého původu. Oproti tomu osmičková verze je již daleko více známější, a dopřává týmům možnost se případně porovnávat i s některými z evropských celků. To samozřejmě momentálně není případ šumperských Dietos, kteří se spíše v nadcházející sezóně budou snažit odčinit loňský nezdar, kdy jejich boje skončili již v základní skupině.

Nicméně nic se nemění na tom, že Šumperk bude hrát nejnižší možnou soutěž s názvem DIVIZE IV a dle geografického rozdělení byl zařazen do skupiny VÝCHOD společně s mužstvy Přerov Mammoths, Vysočina Gladiators a Ostrava Steelers 2. A již 12.dubna odstartují sezónu svým prvním zápasem a hned v domácím prostředí proti týmu Ostravy.  Ale ještě předtím je čeká soustředění v termínu 27.3.-29.3., které se vedení klubu podařilo zajistit a již se na něj společně všichni těší. Původním nápadem bylo uspořádat toto předsezónní soustředění ve větší dojezdové vzdálenosti od Šumperka, tak aby mělo trenérské duo Kolařík-Niče své ovečky pěkně pod kontrolou. Jenže finanční možnosti klubu tomuto nápadu nepřejí a tak se domácí lodivod společně s ostatními členy vedení klubu rozhodl pro variantu domácího soustředění. „Bohužel i letos nemohu být spokojen s docházkou hráčů a nejsme úplně připraveni, jak bych chtěl, i proto sem rád, že se nám podařilo uspořádat soustředění, bohužel z finančních důvodů musíme zůstat v Šumperku, ale program je nastaven tak, že využijeme plně celý den a jen na noc si hráči odjedou domů,“ uvedl hlavní trenér klubu Jan Kolařík.

I přesto, že se soustředění uskuteční v Šumperku, je pro hráče v průběhu 3 dnů (pátek podvečer až neděle podvečer) připraven výživný program, který jim dá vydechnout jen velmi zřídka. Na hráče kromě tréninků čekají společné videorozbory a dále pak budou Dietos tužit partu během sobotního bowlingového utkání a navrch je čekají společné obědy + večeře. A to vše v areálu Welly Sport Relax centra. „Soustředění bude mít vyloženě herní náplň, o žádnou kondiční přípravu nepůjde. Budeme pilovat obrané postavení i útočná schémata a něco málo individuálních dovedností. Pro trenéry to bude velmi náročné, jelikož každý trénink se bude nahrávat a ihned z něj dělat videorozbor, který příjde na řadu v sobotu po obědě a mám trošku strach, jak to stihneme během 1 hodiny připravit, bude to tedy i pro nás zkouška pracovat pod tlakem a v rychlosti,“ vysvětluje trenér Kolařík.

Celé soustředění by mělo být zakončeno přípravnou scrimmage (obdoba přátelského utkání) s jedním z mužstev ze Západní skupiny osmičkové ligy Trutnovem Rangers. „Věřím ale, že to hráči ocení, přinese jim to spoustu poznatků i sebereflexí a budeme tedy dostatečně připraveni na vyvrcholení celého soustředění ve formě scrimmage s cizím soupeřem. Poté máme pouze 14 dní do prvního zápasu sezóny a tak i něco málo času na dopilování chyb, které nám scrimmage odhalí, ale věřím, že těch chyb bude minimálně,“ zakončil Jan Kolařík.

Autor: mik