Repríza loňského souboje s Táborem

29.04.2022 22:01

Druhé utkání v sezóně a znovu před domácím publikem. Ve sváteční den 1. května přivítají šumperští Dietos soupeře z Tábora. Poslední střetnutí těchto mužstev skončilo v září minulého roku drtivým vítězstvím Šumperka v poměru 42:0.

Lze ale očekávat, že tak jednoduché to tentokrát hostitelé mít nebudou a na půdu Tyršova stadionu přijede daleko odhodlanější a urputnější protivník. Ten totiž svůj první zápas proti Hradci Králové prohrál, ale o výhru přišel necelých pět minut před koncem. Je tedy více než jasné, že napravit tento nezdar budou chtít právě proti Dietos. Ti se po minulém kole nacházejí na opačném pólu tabulky a budou hájit domácí neporazitelnost.,,Soupeř sehrál vyrovnané první utkání a nelze si myslet, že se potkáme se stejným Táborem jako loňský rok, který byl decimován zraněními a přijel s malým počtem hráčů. Pozitivem pro mě je, že při videorozboruchyb v našem utkání proti Jičínu se hráči na nic nevymlouvali a chyby uznali,‘‘ pochvaluje si pozitivní impuls směrem z kabiny hrající trenér Kolařík.

Hon na lišku jeho družina zahájí výkopem v neděli odpolednea opět se bude určitě moci opřít o své útočné zbraně, přičemž nelze zapomenout ani na přínos defenzívy v utkání s Jičínem, kdy napříkladŠupola dvakrát zaznamenal interceptiontouchdown. Šumperk ve svém úvodním utkání předvedl, že jehoútok, ač je stavěn na nových základech, by mohl fungovat.Ale přeci jen po delší čas poté v zápase vypadnul z rytmu a toho se proti Foxes budou muset šumperští vyvarovat. Nicméně domácí kouč zůstává pozitivně naladěn: ,,Věřím, že i noví kluci ze sebe setřásli onu nováčkovskou nervozitu a opět budou mít lví podíl na našem úspěchu.‘‘

Při letmém pohledu na soupisky obou týmů jde vidět, že v neděli by měl přicestovat soupeř z jihu Čech v daleko širším složení co do počtu hráčů, než při podzimním klání v rámci druhé ligy. Jak moc totehdy mohlo Dietos pomoci k výraznému výsledku se ukáže hned o tomto víkendu. Mluvit o favoritovi utkání je v samém začátku ročníku ještě velmi ošemetné, ale je jisté, že pokud domácí hráči a vedení mužstva chce zopakovat finálovou účast z roku 2019, tak bude zapotřebí právě v domácím prostředí neztrácet cenné výhry, což potvrzuje i šumperský trenér Kolařík, který si je také vědom silných stránek soupeře: ,,Pro nás bude klíčové zastavit jejich silný běhový útok na kterém si Tábor zakládá. Dalším faktorem je i jejich pro nás ne tolik známá 3-4 obrana.‘‘

Šumperk se kromě sázky na své herní dovednosti bude chtít opřít taktéž o podporu publika, která je vždy na výborné úrovni a na prvních čtyřicet dam čeká drobné překvapení. Poločasová soutěž o hodnotné ceny už je pak tradicese kterou příchozí diváctvo může opět také počítat.

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos