Rozpis utkání pro ročník 2022 je již znám

22.03.2022 20:18

Čas neúprosně běží směrem k prvnímu výkopu ročníku 2022, který zahájí šumperští Dietos duelem na domácím hřišti Tyršova stadionu v tradičním čase od 15:00 hod. Následně se pak kola ligového pelotonu roztočí na plné obrátky.

Po loňské druholigové zkušenosti Šumperk opět okusí pro něj dobře známou třetí ligu, ve které se střetne s dalšími pěti týmy o pohár v podobě Bronze Bowlu. Jeho soupeři budou Zlín Golems, Tábor Foxes, Hradec Králové Dragons, Jičín Hurricanes a Bělá Raiders. Pouze dva nejlepší celky po základní části dostanou možnost zahrát si finále. Samotná základní část obsahuje šest utkání, přičemž s jedním z celků se utkají dvakrát, pro Dietos to v tomto případě budou Zlín Golems se kterými se utkají nejprve venku a poté v posledním utkání základní části doma.  ,,Po nešťastné covidové pauze, kterou jsme vyplnili účastí ve druhé lize v minulém roce, se vracíme do třetí ligy, která je vzhledem k našim možnostem pro nás optimální soutěží, jak držet Šumperk na české mapě amerického fotbalu. Pro fanoušky bude určitě příjemné, že v premiéře se potkáme na Tyršově stadionu s protivníkem z Jičína, pro některé z nich by mohlo působit dojmem, že například Bělá je nováčkem, ale je potřeba nenechat se zmást, jelikož došlo pouze k přejmenování klubu z Mladé Boleslavi, která ovšem našla útočiště jinde,‘‘ osvětluje situaci mluvčí klubu Milan Kolařík.

Na fanoušky opět budou při domácích utkání čekat standardní podmínky, jak bývá dobrým zvykem, tak celým utkáním bude provázet komentátor a v poločase nebude chybět tradiční soutěž o hodnotné ceny. Nicméně tím hlavním prvkem bude, aby příchozí diváky bavila hra samotných Dietos, kteří ač již nemají mnoho času, tak se snaží využít každé možnosti, aby ještě zdokonalili jednotlivé herní činnosti. Během března a dubna na ně bude čekat soustředění konané v Šumperku na domovském stánku Tyršova stadionu. Kolařík ještě doplňuje: ,,Nyní už přichází ta část roku, jak jsme byli běžně zvyklí a tak budeme naplno od jara vyplňovat čas fotbalem resp. hraním soutěžních utkání a musíme být připraveni na nesmírně těžkou sezónu, protože osobně očekávám velmi lité souboje v rámci třetí nejvyšší soutěže.‘‘

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos