Sharks dominovali a odvážejí si ze Šumperka vítězství...

16.08.2021 21:18

Od samého úvodu utkání začal Třinec ukazovat, že je favoritem tohoto duelu a nečekalo se dlouho, než se Sharks dostali do vedení díky safety. Šumperk měl od začátku výrazné problémy s hostujícím runnigbackem Smětákem, který svojí robustní konstitucí dělal defenzívě Dietos problémy při skládání a netrvalo dlouho, když si stihnul doběhnout pro 45 yardů dlouhý touchdown. V průběhu první čtvrtiny pak další body ani jeden z týmů nepřidal, zvláště pak když šumperský útok působil hodně bezzubým dojmem.

To se ovšem nedalo říct o Třinci, který dostál svého jména v názvu klubu a velmi hladově se dál zakusoval do domácího týmu, když další změnu skóre zaznamenal po přesné přihrávce Kosniovského tight end Dudek. Sharks to klapalo, jak po zemi, tak vzduchem a Šumperk jen těžko hledal odpověď, jelikož jeho útok se trápil a čas strávený na hřišti by se dal počítat jen na pár okamžiků, během kterých významnější posun nezaznamenal. Domácí obrana to tak měla nesmírně těžké, když ve vysokých teplotách, které v sobotním střetnutí na Tyršově stadionu panovaly, musela neustále čelit dalším útočným pokusům hostů. Když už případně zaznamenala výraznější moment jako v případě interception Vomlela, tak o výhodu byla připravena faulem ve svých řadách. Nejvýraznější okamžik domácího útoku přišel v závěru druhé čtvrtiny, když po dlouhém běhu podél lajny agilní Křenek přiblížil Dietos velmi blízko ke skórování. Bohužel ani tato šance nebyla využita a do kabin se tak šlo za stavu 0:20 z pohledu domácích.

Šumperk se mohl tedy se vstupem do druhé půle opírat o zkušenost, že skulina v obraně Třince se najít dá, ale opak byl pravdou a Sharks opět zabrali a navýšili vedení již na 26:0, když se prosadil Mísař, který zaskočil na místě runnigbacka za zraněného Smětáka, který musel být odvezen na nosítkách. Na straně domácích to v útoku byla stále stejná písnička, kdy se nedařilo kontinuálně posunovat po hřišti a nebylo tak překvapení, že další touchdown přidal třinecký Grzegorz Kozub po běhu měřícím 47 yardů. Dietos už pak hráli pouze o to, zda se spustí mercy rule či ne, přičemž se tak událo a poslední slovo si vzal znovu velmi agilní Mísař, který 35 yardovou přihrávku proměnil v další touchdown, a připsal si tak v utkání rovné tři šestibodové zápisy. Dietosfavorita druhé ligy více potrápit nedokázali a do příštího utkání v Plzni mají na čem pracovat, naopak na straně blíže polským hranicím může panovat se vstupem do sezóny výrazná spokojenost.

Autor: mik, Foto: DENÍK/Miroslav Pergl, Markéta Kolaříková