Startujeme v neděli proti Jičínu!

13.04.2022 19:51

Do výkopu další třetiligové sezóny Dietos zbývá už jen pár dní a premiérově v ní šumperští vyzvou soupeře z Jičína, který na Tyršův stadion dorazí vůbec poprvé v historii.

Oba ze soupeřů byli v loňském roce účastníky druhé ligy, ale rozlosování soutěže jim nedopřálo se utkat, proto tedy dojde ke konfrontaci až v letošním roce. A jakou zápletku duel nabídne, na to dostanou diváci odpověď v nedělním odpoledni. Tým trenéra Jana Kolaříka měl kratší čas na přípravu, než je běžně obvyklé z covidových důvodů, kdy loňská sezóna končila výjimečně v podzimním termínu.

Nicméně letos je vše ve známých kolejích a celý tým již vyhlíží start prvního utkání. Právě hrající trenér Kolařík nastupující na pozici quarterbacka nastiňuje aktuální připravenost a situaci v týmu pod jeho vedením: ,,Ještě to není úplně stoprocentní, ale dle mého je tým připraven dobře. Od prvního zápasu očekávám možná mírnou nerozehranost, nervozitu, ale věřím ve kvalitu, kterou toto mužstvo má.‘‘

Šumperk, který se dlouhodobě potýká s menším počtem hráčů, tak i pro letošní rok dokázal přemluvit zkušeného hráče, aby si ještě prodloužili herní kariéru. U některých jedinců dokonce došlo přímo k návratu na fotbalový pažit po menší či větší odmlce. Tento mix zkušenosti pak doplní dravá krev v podobě nováčků vzešlých z proběhnutých podzimních náborů. ,,U některých hráčů si pozornější diváci budou moci všimnout, že došlo ke změně jejich původních pozic. To vše v co nejlepším úmyslu, aby vše vedlo ke zkvalitnění týmové síly. Nováčky máme v útoku, tudíž ten bude z poloviny úplně nový, ale očekávám, že se vše brzy usadí. Věřím jim, že případnou nervozitu a ostych před domácími diváky a hlavně rodinou velmi rychle odhodí a budou plnohodnotnými členy týmu,‘‘ osvětluje novinky uvnitř kádru Kolařík.

Ten dále zmiňuje fakt, že Hurricanes jsou pro jeho svěřence neznámou, ale důležité bude soustředit se hlavně na svoji hru a předváděné výkony. S důrazem na to, že jednoznačný úkol je v neděli vstoupit do sezóny vítězstvím. ,,Uvidíme, jakým faktorem bude počasí, které se s víkendem má zhoršovat, což je vždy tak trochu nezanedbatelný faktor v utkáních amerického fotbalu. Také doufám, že to neodradí návštěvníky a fanoušky na jejichž podporu jako každý rok spoléháme a těšíme se z ní. Jsou pro nás pověstným dvanáctým hráčem!‘‘ burcuje k návštěvě Tyršova stadionu dlouholetá stálice šumperského družstva. Jakmile se stočí debata ke klubovým ambicím v aktuálním ročníku, tak má hrající trenér jasno: ,,Jdeme do toho s cílem, kterým je účast ve finále a jeho vítězství. Proto bude důležité začít vítězně a pevně doufám, že příchozí diváky předvedenou hrou zahřejeme.‘‘

Utkáním bude návštěvníky provázet komentátor a v poločase bude připravena tradičně bohatá soutěž o hodnotné ceny, které darovali donátoři šumperského klubu.

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos