V sobotu o finále!

16.06.2022 21:33

Zápas pravdy, který ukáže jakou optikou bude z pohledu domácích hodnocena sezóna 2022. V sobotu hodinu po poledni se Dietos na Tyršově stadionu utkají v přímém souboji se Zlín Golems o postup do finále třetí ligy.

Oba soupeři se utkají o to, kdo doplní ve finále suveréna letošního ročníku Bělou Raiders, kteří v základní části ještě nepoznali hořkost porážky a drtí své soky jednoznačnými výsledky. Šumperk právě v minulém kole ochutnal medicínu, kterou tento lídr třetiligového pelotonu ordinuje, kdy i přes snaživý výkon to na lepší výsledek, než 0:35 nestačilo.

Pokud se ale vrátíme právě k zápasu se Zlínem, tak Dietos do něj budou vstupovat ze druhé pozice tabulky s bilancí 4-1 a se zkušeností, že už jednou dokázali Golems v základní části porazit. A právě květnová výhra o osm bodů může být určujícím faktorem. Postupový scénář je pro oba týmy jednoduchý. Stačí vyhrát, a to jakýmkoliv rozdílem. V případě výhry Golems budou totiž oba týmy s bilancí 4-2 a o postupujícím rozhodnou kredity, ve kterých jsou na tom Golems lépe. Zápas tak v podstatě bude mít nádech semifinále.

Ale nepředbíhejme, protože dle všeho se bude na šumperské půdě servírovat zajímavá fotbalová bitva a nelze očekávat jednoznačnou záležitost. Už minulé utkání ukázalo, že oba týmy dokáží najít recept, jak skórovat, ale také zastavit protivníka. Od duelu obou tradičních rivalů, kteří se již několik let pravidelně potkávají v rámci ligových soutěží, se dá předpokládat nesmlouvavá a tvrdá bitva.  Dietos se budou chtít opřít o podporu svých věrných fanoušků a pokud by se podařilo dostat jich na tribuny populárního ‘‘Tyršáku‘‘, co nejvíce, tak to bude rozhodně vítaná pomoc, která v sobotním horkém odpoledni přijde vhod.

Odměnou jim opět může být poločasová soutěž o hodnotné ceny. ,,Dva celky, pro něž je toto utkání posledním v základní části. Každý ví, že finále je blízko a není se již na co šetřit. Dá se očekávat, že hráči obou celků nechají na hřišti maximum možného. Co víc si jako sportovní fanoušek přát? Proto jménem celého klubu Dietos zvu nejen fanoušky amerického fotbalu, ale zároveň širokou veřejnost na sobotní utkání a pevně věřím, že si odnesou zajímavý zážitek. A doufejme s úspěšným vyústěním pro šumperské barvy,‘‘ dodává závěrem tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.

Autor: mik, Foto: Šumperk Dietos