Ve 3. kole Dietos zajíždějí na půdu Ostravy

14.05.2015 20:23

Dietos zajíždějí ke svému druhému utkání na půdě soupeře a po prvním nezdaru na Vysočině budou potřebovat v nedělním odpoledni (utkání se hraje od 15:00 hod.) nutně zvítězit. Pokud chtějí živit své naděje na postup do play-off je zapotřebí nezaváhat a připsat si do kolonky výher dvojku. ,,Do zápasu musíme jít s tím, co nás vedlo k úspěchu v prvním kole a poučit se z posledního zápasu. Doufám, že pro všechny hráče je prohra z Vysočiny ponaučení a pomohla snížit ego či auru jakési domnělé neporazitelnosti - k té máme stále daleko!‘‘ ví trenér mužstva Jan Kolařík.

Utkání v Polné musí být zapomenuto, ale co nesmí být zapomenuto, jsou chyby, kterých Šumperk v minulém utkání vyrobil více než dost. Jelikož v případě, že by hostující tým opakoval svůj výkon v podobném duchu, tak si proti mladému soupeři nemůže být vůbec ničím jistý. Na první pohled totiž Ostrava ve svých dvou prvních utkáních pokaždé prohrála, ale kromě minulého zápasu s lídrem skupiny Východ Přerovem nehrála vůbec špatně. A bylo tomu tak i na Tyršově stadionu na domácím stánku šumperských Dietos, kde až do poloviny utkání drželi velice příznivý stav. Přesto domácí tým dokazoval svoji dominanci, kterou přetavil v první výhru v sezóně. Na tu by teď rád navázal také v neděli. ,,První utkání bylo velmi vyrovnané a nemyslím si, že by Ostrava nastupovala do zápasu již předem s poraženeckou náladou – navíc před domácím publikem,‘‘ vyzdvihuje jeden z faktorů, který by mohl Dietos znepříjemnit cestu za vítězstvím, jelikož domácí tým na svém facebookovém profilu láká všechny příznivce a fanoušky do ochozů aby se vybavili pokud možno, co nejvíce hlasitými pomůcky jako trubky, řehtačky, bubny….atd.

Šumperku proti Steelers vycházela sázka na běhovou hru a lze předpokládat, že se podobným stylem hodlají prezentovat i v druhém utkání s Oceláři. Ti právě těžko hledají proti tomuto způsobu hry odpověďi, jelikož v minulém utkání s Přerovem obdrželi na své konto tři běhové touchdowny. A co víc oproti zápasu se Šumperkem nedokázali ani skórovat a museli tak zkousnout hořkou pilulku v podobě nuly na svém útočném kontě.

,,Základem na cestě k úspěchu v tomto zápase je jak práce v defenzívě, tak hlavně v ofenzivní linii a vyvarovat se turnoverů (ztrátám). Šest jako na Vysočině je prostě moc!‘‘ připomíná katastrofální statistiku hlavní trenér. V Ostravě se ovšem mohou v utkání proti Dietos odrazit od základního předpokladu, který by je mohl posunout k případnému prvnímu vítězství v probíhající sezoně. Stejně jako Gladiators tak i ostravské ‘‘béčko‘‘ je v zápase outsiderem. V tipovačce Pick’em, která probíhá na oficiálních stránkách České asociace amerického fotbalu, věří ve výhru hostující celku téměř 87% tipérů. Ovšem stejně tomu bylo také před 14 dny a Šumperk pod tíhou nálepky favorita nedokázal tento odhad potvrdit. A co je jasné – Šumperk v neděli prostě musí! ,,Přirovnal bych utkání k tomu na Vysočině, kdy měl soupeř také nelichotivou bilanci, ale díky nadšení a chuti předvést před vlastním publikem maximum si vzal výhru pro sebe,‘‘  varuje hlavní kouč.

Načež podceňovaní Oceláři mohou pouze překvapit a vzhledem k tomu, že jejich mladý tým měl 2 zápasy na to, aby se aklimatizoval v osmičkové soutěži, tak možná Šumperk zajíždí na slezskou půdu právě v době, kdy by Ostrava ráda začala kousat. A jak víme, tak sportovní potažmo fotbalová historie pamatuje na mnohé zápasy, v nichž outsider dokázal nemile překvapit favorita. ,,Druhé venkovní utkání na našem třízápasovém tzv. tripu po hřištích soupeřů musíme vyhrát, abychom se nedostali do negativní bilance a zbytečně si tak na sebe nezvyšovali tlak, protože hned za dalších 6 dnů na nás čeká doposud neporažený tým Přerova,‘‘ zdvihá varovně prst jeden z nejzkušenějších hráčů šumperského klubu.

Dietos tedy musí zabrat, vyvarovat se zbytečných chyb a jít vítězství naproti, aniž by čekali, že jim samo spadne do klína.

Autor: mik, Foto: Erika Krausová, Ostrava Steelers