Ve druhém derby sezóny o jistotu postupu do play-off!

17.06.2015 21:11

Dietos zvítězili proti Vysočině, ale nedosáhli na potřebný 16 bodový rozdíl, který by jim zajistil jistotu play-off, aniž by se museli ohlížet na to, jak dopadne jejich domácí zápas s týmem Přerov Mammoths.

K tomu, aby Šumperk uhájil druhou postupovou příčku je v první fázi zapotřebí porazit svého krajského rivala, který v letošní sezóně dominuje a s přehledem vévodí skupině Východ, kterou bez ohledu na výsledek z Tyršova stadionu vyhraje. Pokud by Přerov dokázal zvítězit i v posledním utkání základní části, tak to pro Dietos bude znamenat, že nemají již vše ve svých rukou a budou muset spoléhat na nedělní výsledek utkání mezi Ostravou a Vysočinou. Pakliže Vysočina zvítězí je Šumperk ze hry.

Ovšem s tímto scénářem nechtějí v táboře týmu vedeného trenérským duem Jan Kolařík a Lubomír Niče absolutně kalkulovat. Dietos chtějí oplatit hostujícímu celku porážku 0:39, kterou utrpěli před necelým měsícem v Přerově. V tomto utkání působil Šumperk bezzubě a velice tak svému soupeři usnadnil cestu za svým čtvrtým vítězstvím v ročníku 2015. Dietos v hektickém závěru porazili před dvěma týdny Vysočinu a dokázali si, že před domácím publikem pro ně není žádné utkání prohrané, dokud nedojde k závěrečnému hvizdu. To vlilo pozitivní energii do celého týmu a ten chce v dalším rozhodujícím utkání dokázat, že všeobecné předpoklady přisuzující postup spíše týmu z Vysočiny jsou pouze pouhým předpokladem. Pakliže se podíváme na situaci z hlediska dosavadních vzájemných zápasů Šumperka s Přerovem, tak vždy dokázal v domácím prostředí zvítězit hostitelský tým. Jak tomu bude letos, nám dá odpovědět sobotní utkání. Na něj celý klub mobilizuje své fanoušky a vyzývá je opět k vytvoření skvělé kulisy, kterou se jim podařilo držet i během utkání s Gladiators. Šumperk bude spoléhat na zkušené hráče ve svých řadách jako Mangl, Kolařík, Bock, Niče a další, kteří by měli přinést klid a potřebný přehled do kabiny a hlavně na hřiště. Jak po zápase s Vysočinou prohlásil hlavní trenér a quaterback Jan Kolařík – Dietos stačí jakákoliv výhra a dle toho se bude utkání vyvíjet. Šumperk nesmí proti Mammoths nastoupit se zbytečným respektem a musí být aktivní hned od začátku utkání. Snažit se dostat Přerov svojí hrou pod tlak, jelikož proti nim bude stát velice kvalitní protivník, který umí využít sebemenšího zaváhání soupeře. Pakliže k tomu připočteme sebevědomí, kterým přerovský tým po prozatím v průběhu sezóny disponuje, tak jen velice těžko hledat v momentální situaci silnějšího protivníka. Dietos se tak musí vyvarovat opravdu zásadních herních a taktických chyb. Nedopouštět se zbytečných faulů a v klíčových momentech být úspěšní stejně tak. jako se to povedlo v minulém utkání. Jedině tudy vede cesta do vyřazovací části, aniž by se poté museli spoléhat na scénář spojený s nedělním zápasem jejich pronásledovatelů.

Přerov pod vedením charismatického trenéra Davida Novotného zažívá vydařenou sezónu, která pro něj bude pokračovat v play-off domácím zápasem se Znojmo Knights. Chtělo by se říci, že do Šumperka by nemusel přicestovat kompletní tým a hostující lodivod by tak šetřil některé z opor před důležitým utkáním. Ale na tento faktor nelze sázet, jelikož právě toto utkání a ještě ke všemu derby je právě ideální přípravou na vypjatý zápas, které sebou vyřazovací část přináší. Přerovu se daří a při pohledu na jeho skóre jde vidět, že prozatím mu funguje, jak útočná, tak i obranná činnost. Zajímavostí je, že právě jediným soupeřem, který dokázal proti Mammoths skórovat byla Vysočina. A co víc by si mohl Přerov přát, než zvítězit i ve druhém utkání proti Šumperku a naladit se tak na pozitivní vlnu pro nadcházející play-off. Lze tedy očekávat, že na Tyršův stadion dorazí velice koncentrovaný a připravený soupeř, který si bude chtít odvézt z podhůří Jeseníků výhru zpět na Hanou.

Nezapomeňte tedy být v sobotu 20.6.2015 od 13:45hod. u toho!

Budeme potřebovat VAŠI podporu!!

Společně to dokážeme!!!

Autor:mik, Foto: Šumperk Dietos